BUCATAR

DOWELL COMPANY SUPLIERS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Pregateste meniul in conformitate cu standardele de calitate si timp in vigoare;
- Mentinerea in bune conditii a aparaturii si ustensilelor;
- Raspunde de calitatea ingredientelor si a preparatelor, de igiena si de bunul mers al activitatii din bucatarie;
- Verifică îndeplinirea standardelor HACCP (etichetare, curăţenie etc.);
-Sa fie capabil sa mentina curatenia la locul de munca, sa aibe cunostinte de operare pentru aparatura bucatariei centrale, la nivel industrial, si sa cunoasca normele de functionalitate corecta a acestora;
- Sa monitorizeze temperaturile corecte ale frigiderelor, congelatoarelor, si galantarelor calde asigurandu-se ca se incadereaza in normele de siguranta alimentara;
- Participa cu supervizare la determinarea necesarului de materii prime de comandat si la realizarea comenzilor de aprovizionare.

CERINTE

- Certificat de calificare si experienta profesionala minim 2 ani pe un post similar, in domeniul catering;
- Rigurozitate in ceea ce priveste regulile de igiena in alimentatia publica;
- Prepara produse de gastronomie in conformitate cu retetele de preparare;
- Monteaza preparatele pe obiectele adecvate pentru servire si realizeaza elementele estetice ale preparatelor
- Respectă fluxurile tehnologice in conformitate cu procedurile curente de lucru in bucatarie;
- Pasiune pentru meseria de bucatar;
- imaginatie culinara, ordonat si disciplinat
- Atitudine pozitiva si concilianta in relatiile cu clientii si colegii;
- Atitudine orientata catre client, politete, abilitati bune de comunicare, persoana energica si amabila
- Adaptare la un program de lucru flexibil;
- Receptivitate, calm, seriozitate, corectitudine;

BENEFICII OFERITE

- Sansa de a-ti desfasura activitatea intr-un cadru profesional modern;
- Un echilibru corect intre viata profesionala si cea personala;
- Cele mai bune practici si inovatii in domeniu si un pachet de beneficii motivant.

Restaurantele "Don Corleone" si "Events by Don Corleone" sunt locatia ideala pentru desfasurarea evenimentelor importante din viata d-voastra.