Bucatar, ospatar

SC AVANGARDE TOURISM&RESORT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

BUCATAR:
-pregateste mâncarurile din retetarul unitatii sau proprii;
- monteaza preparatele pe obiectele adecvate pentru servire si realizeaza elementele estetice ale preparatelor;
- participa cu supervizare la determinarea necesarului de materii prime de comandat si la realizarea comenzilor de aprovizionare;
- raspundere pentru respectarea standardelor de calitate a preparatelor realizate si respectarea termenelor de executie a acestora;
- pastrarea in bune conditii a ustensilelor si aparaturii;
- respectarea normelor de igiena si securitate a muncii;
- utilizarea resurselor existente, exclusiv in interesul firmei.

OSPATAR:
- preluarea comenzilor de mâncare si bautura într-o maniera eficienta si profesionista;
- acordarea atentiei cuvenite si asigurarea unor servicii ireprosabile clientilor;
- cunoasterea meniului astfel încât sa poata oferi în orice situatie informatii competente cu privire la felurile de mâncare, tacâmuri si bauturi.

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:

Persoane dinamice, abile, sociabile si cu spirit de echipa.
Aspect fizic placut, prezenta agrabila, amabilitate, solicitudine.
Simtul ordinii si al curateniei, disciplina si punctualitate, disponibilitate de a lucra in ture.

BENEFICII OFERITE

Program de lucru atractiv
Procent din vanzari
Cazare si masa

Bucurandu-ne de o reputatie foarte buna in randul clientilor nostri, suntem siguri ca produsele si serviciile companiei noastre va vor oferi o satisfactie garantata.