Assistent Manager

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPONSABILITATILE POSTULUI:
Legat de activitatile specifice, raspunde de:
- Transmiterea integrala si in timp util a informatiilor catre Directorul General
- Pastrarea in ordine a tuturor documentelor si corespondentei specifice
- Calitatea documentelor pe care le redacteaza si/sau transmite
- Acuratetea datelor pe care le transmite
- Convocarea participantilor la sedintele ocazionale
- Transmiterea completa si corecta a documentelor catre destinatarii adecvati
- Pastrarea confidentialitatii datelor la care are acces

Legat de disciplina muncii, raspunde de:
- Imbunatatirea permanenta a pregatirii sale profesionale si de specialitate
- Pastrarea confidentialitatii informatiilor si a documentelor legate de firma
- Utilizarea resurselor existente exclusiv in interesul firmei
- Respectarea prevederilor normativelor interne si a procedurilor de lucru privitoare la postul sau
- Adopta permanent un comportament in masura sa promoveze imaginea si interesele firmei
- Se implica in vederea solutionarii situatiilor de criza care afecteaza firma

CERINTE

CUNOSTINTE NECESARE:
- Limba engleza foarte bine (citit)
- Cunostinte bune de operare PC (procesare text - Word, calcul tabelar - Excel, programe de prezentare - PowerPoint)
- Cunostinte de gestionare/arhivare documente
- Cunostinte de management
- Redactare documente manageriale

APTITUDINI SI DEPRINDERI NECESARE:
- Aptitudine generala de invatare
- Aptitudini de comunicare orala si scrisa
- Aptitudinea de a lucra cu documente
- Planificare si organizare a operatiilor si activitatilor
- Respectarea instructiunilor orale si scrise
- Acordare si transmitere de informatii
- Culegere, clasificare si interpretare a informatiilor

CERINTE PENTRU EXERCITARE:
- Dexteritate in utilizarea pachetului Microsoft Office Word si Excel
- Inteligenta de nivel superior
- Atentie concentrata si distributiva
- Echilibru emotional
- Placerea pentru lucrul cu oamenii
- Rezistenta la stres
- Adaptare la sarcini de lucru schimbatoare
- Usurinta, claritate si coerenta in exprimare
- Comportament adecvat (limbaj, vestimentatie, reguli de politete)
- Trasaturi pozitive de caracter

BENEFICII OFERITE

In functie de prestatie