Asistenti de asigurari - Constanta & Brasov

Alternative Recruitment

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru, INKCONSULTANTA - BROKER DE ASIGURARE, isi extinde echipa la nivel national cautand:

ASISTENTI ASIGURARI in zonele: Constanta, Brasov

Responsabilitati principale:
- Brokeraj (intermediere) in asigurari - identificarea, evaluarea riscului, negocierea si administrarea contractelor de asigurare, prin infiintarea unei firme proprii
- Administrarea si dezvoltarea unui portofoliu propriu de clienti
- Service permanent pentru clientii existenti si minime relatii in caz de dauna
- Urmarirea constanta a evolutiei clientilor si a posibilitatilor de extindere a colaborarii cu acestia
- Raportari periodice asupra portofoliului
- Adaptarea permanenta la mediul concurential

CERINTE

Candidatul:
- Meticulozitate, seriozitate, prestanta, temperament dinamic si pro-activ, bune capacitati de comunicare, negociere si analiza, spirit de echipa, relationare
- Flexibilitate, dinamism, rezistenta la stres si program prelungit
- Orientarea catre client, relationarea cu clientul, crearea si pastrarea portofoliului de clienti, dezvoltarea permanenta
- Cunostinte PC
- Permis de conducere categoria B
- Tinuta business obligatorie si permanenta
- Portofoliul propriu reprezinta un avantaj

BENEFICII OFERITE

Oferta:
- Program flexibil
- Laptop, telefon mobil, suport logistic permanent
- Cursuri de specialitate
- Punerea la dispozitie a intregului know-how destinat dezvoltarii activitatii
- Posibilitatea dezvoltarii unei cariere de succes in domeniul asigurarilor, in cadrul unei societati specializata in consultanta de risc si brokeraj in asiguraru, situata pe o pozitie de top
- Climat de lucru modern, dinamic si atractiv
- Contractele de asigurare incheiate cu partenerii nostri

Companie de consultanta in domeniul Recrutarii, Executive Search & Training