ASISTENT LOGISTICA - CONSTANTA

Romax Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Atributiile majore sunt proiectate in vederea pregatirii si asigurarii suportului direct al Directorului General in pentru:
- Organizarea si planificarea activitatilor de achizitii materii prime, materiale, servicii de logistica:
- Evaluarea necesarului de produse, materiale si instrumente existent si depozitare
- Negocierea cu furnizorii de materii prime, materiale si servicii a preturilor, calitatii si facilitatilor contractuale / incheierea contractelor de achizitii;
- Planificarea ritmului de aprovizionare de la intern corelat cu capacitatile de stocare;
- Mentinerea legaturii cu furnizorii de produse si materiale auxiliare si identificarea de noi furnizori
- Organizarea, planificarea si coordonarea activitatilor specifice de gestionare si transport
- Organizarea depozitelor si urmarirea stocarii conform normelor legale;
- Asigurarea gestiunii stocurilor si aplicarea sistemelor de inventariere periodice;
- Asigurarea formalitatilor legale pentru transportul produselor finite catre beneficiari;
- Recrutarea, selectia, pregatirea si evaluarea personalului
- Pastrarea curateniei in companie;
- Organizarea personalului de logistica

CERINTE

- Studii superioare tehnice / chimie sau economice
- Abilitati reale de planificare, organizare si viteza de reactie
- Experienta min 3 ani ca asistent logistica, negocieri, administrativ
- Carnet de conducere (B)
- Cunostinte PC: Word, Excel , Internet – avantaj lucru in sistem ERP
- Engleza nivel avansat– obligatoriu; italiana - avantaj

Profilul candidatului ideal:

- Foarte bune abilitati de comunicare si negociere (persuasiune si prezentare profesionala)
- Abilitati superioare de analiza / planificare / decizie
- Proactiv, organizat, capabil sa gaseasca solutii
- Dinamic, energic, corect si operativ

BENEFICII OFERITE

-Pachet salarial motivant: contract individual de munca, salariul brut de baza 1300 lei RON
-Posibilitatea dezvoltarii unei cariere de success intr-o companie multinationala –locatie : Constanta
-Mediu de lucru stimulativ
Numai persoanele selectate vor fi contactate in vederea participarii la interviu

informatii suplimentare: 0745.17.85.81

DESCRIEREA FIRMEI

Activitati de consultanta pentru afaceri si management

Clientul nostru, companie multinationala, este cel mai important producator de etichete pentru ambalaje din plastic si hartie din Romania si Europa Centrala si de Est. Strategia de dezvoltare, consolidare si expansiune in tara noastra este stimulata de integrarea Romaniei in Uniunea Europeana incepand cu 2007.