angajam expert contabil

sc rezkozan impex srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

- organizeaza , indruma, conduce, controleaza si raspunde de desfasurarea in mod efficient a activitatii financiar-contabile a societatii in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare;
- asigura organizarea si gestionarea in mod efficient a integritatii patrimoniu al societatii in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare si normele sau reglementarile interne ale societatii;
- organizeaza si coordoneaza contabilitatea operatiilor de capital, contabilitatea imobilizarilor, stocurilor, tertilor, trezoreriei, cheltuielilor, veniturilor si rezultatelor, contabilitatea angajamentelor si altor elemente patrimoniale, contabilitatea de gestiune in conformitate cu legislatia in vigoare;
- urmareste respectarea principiilor contabile si ale patrimoniului;
- organizeaza si coordoneaza controlul financiar preventiv, stabilind operatiunile si documentele ce se supun controlului financiar preventiv , precum si persoanele care exercita acest control;
- raspunde de consemnarea corecta si la timp , in scris, in momentul efectuarii ei, in documentejustificative a oricarei operatii care afecteaza patrimonial firmei si de inregistrarea cronologica si sistematica in evidenta contabila a documentelor justificative
- raspunde de stabilirea corecta a documentelor care se intocmescsi de circuitul lor in cadrul societatii;
- organizeaza si participa la intocmirea lucrarilor de inchidere a exercitiului financiar, la operatiunile de inventariere a patrimoniului urmarind modul de valorificare a rezultatelor
etc..

CERINTE

-experienta in domeniul exportului de minim 5 ani
- expert contabil

BENEFICII OFERITE

se discuta la interviu

SC REZKOZAN IMPEX SRL este o societate cu traditie in prelucrarea si comercializarea lemnului , bazandu-se, la infiintare, pe premisa de a oferi cherestea de calitate si servicii la preturi competitive. Pana in prezent ne-am ridicat la aceste standarde, putand oferi cherestea corespunzand celor mai exigente conditii de calitate in intreaga lume.