Agent Vanzari - Distributie

Cezarom

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Identifica, contacteaza si viziteaza clientii potentiali din zona alocata; culege informatii despre potentialii clienti; prezinta produsele companiei si serviciile oferite cu scopul de a-i activa;
- Negociaza conditii de livrare, modalitate de plata, termene de livrare si de plata, si alte servicii, respectand standardele companiei ;
- Acorda consultanta clientilor in ceea ce priveste caracteristicile produselor si conditiile de vanzare;
- Elaboreaza oferte si le transmite clientilor;
- Stabileste si mentine relatia cu clientii;
- Urmareste derularea contractelor de vanzare / de distributie;
- Intocmeste rapoartele de activitate, respectand procedurile de lucru ale departamentului.

CERINTE

- cunostinte privind tehnici de negociere si de vanzare;
- cunostinte de operare PC ;
- persoana orientata spre rezultate ;
- abilitati de comunicare excelente;
- atitudine pozitiva, energica;
- capacitate de convingere / argumentare;
- permis auto cat. B;
- Cunostinte operare PC;
- Rezistenta la stres;
- Seriozitate si adaptabilitate;
- Atentie la detalii;

BENEFICII OFERITE

- Posibilitatea de dezvoltare intr-o echipa tanara si profesionista;
-salariu fix negociabil + comision din vanzari
-telefon mobil
-masina de servici

CEZAROM este una din marile firme importatoare, producatoare, distribuitoare de Hartie Copiator, Role in formate mari, Papetarie, Tipizate, Consumabile imprimate din zona de Sud-Est a Romaniei.