Agent Vanzari

Cezarom

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Identifica, contacteaza si viziteaza clientii potentiali din zona alocata; culege informatii despre potentialii clienti; prezinta produsele companiei si serviciile oferite cu scopul de a-i activa;
- Negociaza conditii de livrare, modalitate de plata, termene de livrare si de plata, si alte servicii, respectand standardele companiei ;
- Acorda consultanta clientilor in ceea ce priveste caracteristicile produselor si conditiile de vanzare;
- Elaboreaza oferte si le transmite clientilor;
- Stabileste si mentine relatia cu clientii;
- Urmareste derularea contractelor de vanzare / de distributie;
- Intocmeste rapoartele de activitate, respectand procedurile de lucru ale departamentului.

CERINTE

- cunostinte privind tehnici de negociere si de vanzare;
- cunostinte de operare PC ;
- persoana orientata spre rezultate ;
- abilitati de comunicare excelente;
- atitudine pozitiva, energica;
- capacitate de convingere / argumentare;
- permis auto cat. B;
- Rezistenta la stres;
- Seriozitate si adaptabilitate;
- Atentie la detalii;

BENEFICII OFERITE

- Posibilitatea de dezvoltare intr-o echipa tanara si profesionista;
-salariu fix negociabil + comision din vanzari

CEZAROM este una din marile firme importatoare, producatoare, distribuitoare de Hartie Copiator, Role de Hartie in format mare, Papetarie, Consumabile imprimate si copiatoare, Tipografie digitala si offset, din zona de Sud-Est a Romaniei.