Agent vanzari

SC MELINDA IMPEX INSTAL SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Participa cu propuneri si solutii la elaborarea strategiei de piata in zona atribuita, atat pe termen scurt, cat si pe termen mediu;
- Studiaza si analizeaza cerintele pietii, precum si propunerile primite pentru imbunatatirea prestatiei, satisfacerea in cele mai bune conditii a cerintelor cumparatorilor, precum si pozitionarea firmei pe piata.
- Raspunde de incheierea contractelor de vanzare la intern si de respectarea termenelor contractuale, asigurand prezentarea in bune conditii a produselor comercializate, calitatea ambalajelor pentru transport, distributie si desfacere;
- Organizeaza si urmareste onorarea in timp util a cererilor de oferta specifice sosite de la clienti, analizand in permanenta activitatea firmelor din domeniu;
- Organizeaza si efectueaza transportul, respectiv livrarea marfurilor luand in considerare cerintele clientilor;
- Urmareste ca fiecare livrare catre clienti sa respecte termenii contractuali, sa fie acoperita cu document de plata (Bilet la Ordin, fila CEC) completat corect, semnat si stampilat de client

CERINTE

- preocupari pentru cantitatea si calitatea muncii proprii,
- promptitudine in rezolvarea problemelor,
- capacitatea de lucru in echipa,
- capacitatea de reflexie critica si autocritica, echilibru si incredere, initiativa, incredere in sine si autonomie,
- integritate si onestitate, respect fata de ceilalti,
- flexibilitate in gandire, echilibru interior si spirit de initiativa, capacitatea de comunicare,
- capacitatea de transmitere a cunostintelor si rabdare,
- sociabilitate - persoana agreabila, dispusa sa colaboreze, usor integrabil intr-un colectiv de munca;
- sa stie sa inteleaga si sa se faca inteles, curiozitate profesionala,
- rezistenta la suprasolicitari, factori stresanti si frustrare;
- carnet auto cat: B

Melinda Impex Instal SA este importator si distribuitor national de materiale de instalatii, apa, gaz, canalizare, termice si obiecte sanitare actionand in toate orasele importante din tara, acoperind prin distributie proprie intreg teritoriul Romaniei.

www.melinda.ro