Agent de Vanzari Cluj, Constanta, Iasi

Job Connect

Job expirat

RESPONSABILITATI

Angajatorul este o importantă companie multinaţională cu reţea de distribuţie ce acoperă nevoia a mii de clienţi, atât în România, cât şi în lume.
Obiectul de activitate în România îl reprezintă comercializarea la nivel naţional de accesorii electrice, rezultat al activităţii de producţie proprie (dar nu în ţară). Produsele comercializate acoperă următoarele segmente: elemente de conexiune; scule; elemente de fixare; materiale termocontractabile; aparataj; iluminat; echipamente de distributie; echipamente de automatizari industriale; aparate de măsură; accesorii.

Agentul de vanzari raspunde de vanzarile de pe zona alocata. Nu detine birou dar detine toate resursele necesare pentru a-si desfasura activitatea si isi organizeaza singur timpul astfel incat sa poata atinge targetul.
Printre activitatile sale se numara:
- Căutarea şi analiza noilor pieţe de desfacere;
- Preluarea comenzilor şi transmiterea către firmă;
- Contact permanent cu clienţii;
- Prezentarea noilor produse;
- Executarea sarcinilor primite de la administrator;
- Informarea conducerii despre tot ce se întîmplă pe piaţă (parteneri – concurenţi);
- Urmărirea şi încasarea datoriilor de la clienţi;
- Trimiterea la timp a rapoartelor cerute de conducere (săptămânal);
- Prezenţă şi buna pregătire la şedinţele lunare.

CERINTE

- experienta in domeniile electric- mentenanta, instalatii electrice (obligatoriu) si vanzari directe (de preferat);
- permis de conducere categoria B;
- studii superioare (de preferat);
- studii liceale sau superioare in domeniul electric (de preferat) ;
- abilitati de comunicare si negociere dezvoltate.

BENEFICII OFERITE

- salariu de baza, negociabil in functie de experienta;
- comision din vânzări;
- smartphone;
- maşină de serviciu;
- training-uri pe produse.

Firma Job Connect s-a nascut din dorinta de a face posibila intalnirea oamenilor meniti sa lucreze impreuna.

Sunteti profesionistul de care avem nevoie, iar noi suntem profesionistii care va propun cele mai bune optiuni de angajare.

Oferim urmatoarele servicii:
- recrutare si selectie de personal;
- leasing de personal;
- training si consultanta;
- evaluare psihologica;
- solutii de finantare in HR.