Agent de turism

Aqua Voyage

Job expirat

RESPONSABILITATI

- identifica nevoile clientilor
- creeaza oferte personalizate
-- intocmirea, prezentarea si vanzarea produselor turistice externe si interne;
- consilierea clientilor in alegerea serviciilor turistice;
- intretinerea corespondentei cu furnizorii si clientii;
- efectuarea de rezervari si emiterea documentelor de calatorie;
- urmarirea derularii actiunii turistice pana la finalizare;
- facturare, urmarire incasari / plati

CERINTE

- limba engleza-nivel avansat
- o alta limba de circulatie internationala reprezinta un avantaj
-cunostinte elementare destinatii/produse
-experienta in vanzari- pachete si servicii turistice: administrare conturi clienti(rezervari, confirmari,facturare, urmarire plati)
-experienta in utilizare PC(MS Office,)
-disponibilitate program prelungit
-cunostiinte de Amadeus constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

bonus pentru performanta, posibilitatea de a calatori in strainatate (info-trip-uri, targuri de turism), cursuri de perfectionare in domeniu,mediu de lucru tanar, conditii excelente.

DESCRIEREA FIRMEI

Agentie de turism