SPECIALIST PLANIFICARE CALITATE

DTR Draexlmaier Sisteme Tehnice Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- definirea ţelurilor pentru calitatea produselor în colaborare cu departamente de specialitate interne şi externe de comun acord cu seful de proiect pe linie de calitate
- planificarea, coordonarea şi realizarea de măsuri preventive de asigurare a calităţii cum ar fi filtre de risc, FMEA etc.
- elaborarea conceptelor de mijloace de verificare şi lere sub forma de caiete de sarcini
- întocmirea planurilor de control în diferitele etape ale proiectului şi punerea de acord cu partenerii de proiect şi fabricile care realizează producţia de serie, de comun acord cu şeful de proiect pe linie de calitate

- responsabil pentru întocmirea comenzilor şi specificaţiilor de măsurare cât şi pentru planificarea termenelor şi punerea la dispoziţie a pieselor la termenul de măsurare stabilit, de comun acord cu şeful de proiect pe linie de calitate

- introducerea rezultatelor măsurătorilor în baza de date cu valori de măsurare precum şi prezentarea grafică a rezultatelor măsurătorilor care să servească ca bază decizională pentru măsurile care vor fi luate.

- realizarea de evaluări calitative în etapele de proiectare şi întocmirea documentaţiei corespunzătoare de comun acord cu şeful de proiect pe linie de calitate

- evaluarea şi aprobarea pieselor de livrare în faza de proiect
- întocmirea planurilor de control ale produsului şi a instrucţiunilor de lucru şi de verificare pe baza conceptului de verificare prin cooptarea responsabilului de proces şi de comun acord cu şeful de proiect pe linie de calitate

CERINTE

Studii tehnice superioare
Cunoştinţe de specialitate în domeniul calităţii
Limba engleza-nivel mediu
Abilităţi de comunicare
Gândire analitică
Spirit de echipă

BENEFICII OFERITE

Şansa dezvoltării carierei într-o companie multinaţională de renume
Şcolarizări
Salariu competitiv
Tichete de masă
Transport gratuit
Alte beneficii.

Numele Draexlmaier reprezinta inovatia in domeniul automotiv. Pe partea de dezvoltare si sisteme tehnice, Draexlmaier este un recunoscut partener pe piata internationala a industriei auto, iar aceasta se datoreaza flexibilitatii de care dam dovada si rolului de lider dobandit prin idei si calitatea muncii. In fiecare zi, peste 30.000 oameni lucreaza si dezvolta sisteme electrice ??i ornamente de interior pentru companii ca: Daimler, BMW, Audi, Porsche, Toyota, GM, Jaguar. Lucram pentru cei mai buni, fiindca suntem cei mai buni. Daca vrei sa faci parte din echipa noastra, noi suntem bucurosi sa ni te alaturi.