INGINER SIMULARE STATICĂ ŞI DINAMICĂ

DTR Draexlmaier Sisteme Tehnice Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Mesharea modelelor CAD(Catia, NX, etc)

- Pregătirea modelului/modelelor şi încărcarea lor pe diferite solvere FEM

- Efectuarea de simulări statice şi dinamice pentru componente de interioare auto

- Colaborare cu departamentele interne de specialitate

- Răspunde de termene, calitate şi costuri

- Partener competent de discuţii şi reprezentant intern şi extern(pentru clienţi).

CERINTE

- Studii superioare tehnice

- Experienţa în domeniu constituie avantaj

- Cunoştinţe de aplicaţii CAE de preferat Abaqus şi Altair Hyperwrks

- Cunoştinte de UNIX/LINUX

- Capacitate dezvoltată de lucru în echipă

- Capacitate dezvoltată de comunicare

- Mod de lucru independent şi responsabil

- Bune cunoştinţe de limba engleză (scris şi vorbit)

- Cunoştinţele de limba germană constituie avantaj

- Bune cunoştinţe de MS Office

- Disponibilitate de a efectua deplasări în străinătate

- Cunoştinţe CAD (Catia V5, NX) reprezintă avantaj

BENEFICII OFERITE

-Şansa dezvoltării carierei într-o companie multinaţională de

renume
-Şcolarizări
-Salariu competitiv
-Transport gratuit
-Tichete de masă
-Alte beneficii

Numele Draexlmaier reprezinta inovatia in domeniul automotiv. Pe partea de dezvoltare si sisteme tehnice, Draexlmaier este un recunoscut partener pe piata internationala a industriei auto, iar aceasta se datoreaza flexibilitatii de care dam dovada si rolului de lider dobandit prin idei si calitatea muncii. In fiecare zi, peste 30.000 oameni lucreaza si dezvolta sisteme electrice ??i ornamente de interior pentru companii ca: Daimler, BMW, Audi, Porsche, Toyota, GM, Jaguar. Lucram pentru cei mai buni, fiindca suntem cei mai buni. Daca vrei sa faci parte din echipa noastra, noi suntem bucurosi sa ni te alaturi.