INGINER PROIECTANT MASINI SPECIALE (AUTOUTILARI)

DTR Draexlmaier Sisteme Tehnice Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Poziţia este disponibilă în cadrul Departamentului Matriţe şi Maşini Speciale
Proiectează S.D.V.-uri, maşini şi utilaje pentru toate etapele de producţie: prototipuri, serie preliminară şi serie, cu ajutorul CAD;
Urmăreşte execuţia S.D.V.-urilor, maşinilor şi utilajelor proiectate şi punerea lor în funcţiune;
Elaborează documentaţiile tenhice aferente fiecărui S.D.V., maşini şi utilaje;
Elaborează concepte pentru ofertare;
Este în contact permanent cu furnizorii de materiale şi accesorii;
Se află în relaţie de coordonare şi colaborare cu celelalte sectoare;
Este responsabil în activitatea sa de costuri, calitate şi termene.

CERINTE

Studii superioare tehnice cu specializare în inginerie mecanică;
Cunoştinţe în domeniul proiectării sistemelor mecanice;
Cunoştinţe în domeniul instalaţiilor pneumatice şi instalaţiilor electrice;
Cunoştinţe în domeniul echipamentelor specifice industriei auto;
Cunoştinţe de limba germană sau engleză -nivel mediu;
Capacitate de decizie;
Abilităţi de a lucra în echipă.

BENEFICII OFERITE

Tehnică de vârf în domeniu;
Condiţii de lucru deosebite;
Salarii competitive;
Tichete de masă;
Transport gratuit

Numele Draexlmaier reprezinta inovatia in domeniul automotiv. Pe partea de dezvoltare si sisteme tehnice, Draexlmaier este un recunoscut partener pe piata internationala a industriei auto, iar aceasta se datoreaza flexibilitatii de care dam dovada si rolului de lider dobandit prin idei si calitatea muncii. In fiecare zi, peste 30.000 oameni lucreaza si dezvolta sisteme electrice ??i ornamente de interior pentru companii ca: Daimler, BMW, Audi, Porsche, Toyota, GM, Jaguar. Lucram pentru cei mai buni, fiindca suntem cei mai buni. Daca vrei sa faci parte din echipa noastra, noi suntem bucurosi sa ni te alaturi.