INGINER PROCES

DTR Draexlmaier Sisteme Tehnice Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Poziţia este disponibilă în cadrul Departamentului Industrial Engineering
- Documentare şi pregătire tehnică în colaborare cu Departamentul Dezvoltare de Proces din Germania
- Colaborare şi asistenţă tehnică cu Departamentul Dezvoltare de Produs sub supravegherea şefului de department
- Monitorizarea proceselor tehnologice şi îmbunătăţirea acestora
- Realizarea şi supravegherea optimizărilor în cadrul proceselor şi produselor noi şi de serie
- Coordonarea şi instruirea tehnică în producţia mică şi de serie
- Sprijin în întocmirea instrucţiunilor de lucru
- Realizarea pieselor de referinţă din punct de vedere funcţional şi estetic (conform cerinţelor clientului)
- Întocmirea pieselor de măsurat şi realizarea de măsurători necesare determinării capabilităţii proceselor precum şi documentarea acestora
- Asigurarea transmiterii informaţiilor către echipa de proiect

CERINTE

- Absolvent de Universitate sau Colegiu cu profil tehnic (tehnologia construcţiilor de maşini, ştiinţa şi ingineria materialelor)
- Cunoştinţe/experienţă în domeniul tehnologiei maselor plastice: injectare, tehnologie scule, materiale, matriţe, pregătirea suprafeţei, adeziv, sudare mase plastice, tehnici de îmbinare mase plastice, frezare, laminare
- Cunoştinţe bune de MS Office
- Cunoştinţe de limba germană ( minim nivel mediu)
- Cunoştinţe de limba engleză ( minim nivel mediu)
- Mod de lucru independent
- Spirit de echipă
- Asumarea răspunderii proprii la definirea de tehnologii, procese, maşini, matriţe, forme şi prototipuri
- Disponibilitatea de a călători in străinătate în interes de serviciu
- Spirit autodidact
- Flexibilitate

BENEFICII OFERITE

- Şansa dezvoltării carierei într-o companie multinaţională de renume
- Şcolarizări
- Salariu competitiv
- Transport gratuit
- Tichete de masă
- Alte beneficii

Numele Draexlmaier reprezinta inovatia in domeniul automotiv. Pe partea de dezvoltare si sisteme tehnice, Draexlmaier este un recunoscut partener pe piata internationala a industriei auto, iar aceasta se datoreaza flexibilitatii de care dam dovada si rolului de lider dobandit prin idei si calitatea muncii. In fiecare zi, peste 30.000 oameni lucreaza si dezvolta sisteme electrice ??i ornamente de interior pentru companii ca: Daimler, BMW, Audi, Porsche, Toyota, GM, Jaguar. Lucram pentru cei mai buni, fiindca suntem cei mai buni. Daca vrei sa faci parte din echipa noastra, noi suntem bucurosi sa ni te alaturi.