FUNCŢIONAR MANAGEMENTUL IEŞIRILOR DIN PRODUCŢIE

DTR Draexlmaier Sisteme Tehnice Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Poziţia este disponibilă în cadrul Departamentului Logistică

Pregătirea datelor şi informaţiilor de management al ieşirilor din producţie şi de management al pieselor de schimb

Analiza datelor de necesar al clienţilor cu scopul stabilirii costurilor

Raportarea şi monitorizarea diversilor indicatori pentru întregul Business Unit DIS

Întocmirea de rapoarte de ieşire din producţie conform datelor standard prestabilite cu ajutorul băncilor de date

Stabilirea surplusurilor de mărfuri în conformitate cu obligaţia de preluare din partea clientului şi a furnizorului

Datele de masă necesare pentru ieşirea din producţie şi pentru piesele de schimb (date de mişcare şi origine) trebuie prevazute cu indicii de planificare şi prelucrate conform indicaţiilor prestabilite

Evaluarea analizelor pieselor/materialelor din diferite sisteme

CERINTE

Studii comerciale (de preferinţă direcţia de specializare economie/logistică)

2 ani de experienţă

Cunoştinţe de logistică – supply chain

Abilităţi de comunicare

Limba germană şi limba engleză - nivel avansat

Spirit de echipa

BENEFICII OFERITE

Şansa dezvoltării carierei într-o companie multinaţională de renume
Programe de dezvoltare
Salariu competitiv
Tichete de masă
Transport de la Brasov asigurat de către companie

Numele Draexlmaier reprezinta inovatia in domeniul automotiv. Pe partea de dezvoltare si sisteme tehnice, Draexlmaier este un recunoscut partener pe piata internationala a industriei auto, iar aceasta se datoreaza flexibilitatii de care dam dovada si rolului de lider dobandit prin idei si calitatea muncii. In fiecare zi, peste 30.000 oameni lucreaza si dezvolta sisteme electrice ??i ornamente de interior pentru companii ca: Daimler, BMW, Audi, Porsche, Toyota, GM, Jaguar. Lucram pentru cei mai buni, fiindca suntem cei mai buni. Daca vrei sa faci parte din echipa noastra, noi suntem bucurosi sa ni te alaturi.