ELECTROMECANIC ÎNTREŢINERE MAŞINI DE CUSUT

DTR Draexlmaier Sisteme Tehnice Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Întreţine şi repară maşini de cusut/de subţiat/de egalizat articole din piele şi înlocuitori destinate industriei auto.
Efectuează revizia periodică a tuturor utilajelor aflate în deservire.
Asigură execuţia lucrărilor în intervalul de timp stabilit,respectând normele de calitate impuse şi alte standarde în vigoare.
Colaborează cu departamentul Producţie şi asigură acestuia suportul tehnic necesar în caz de defecţiuni/optimizări
Întocmeşte comenzi pentru piese de schimb şi urmăreşte permanent situaţia stocului existent
Înregistrează lucrările de întreţinere efectuate într-un program specific
Respectă regulile de protecţia muncii la operarea şi intervenţiile asupra echipamentelor electromecanice

CERINTE

Studii medii în domeniul electromecanic/întreţinere maşini de cusut

Experienţă minim 2 ani în domeniul mentenanţei maşinilor de cusut/subţiat/egalizat

Prezintă avantaj cunoştinţe de: operare calculator (Microsoft Office); exploatare/întreţinere maşini de cusut tip Pfaff, de subţiat/egalizat tip Fortuna

Limba engleză şi/sau germană

Capacitate dezvoltată de lucru în echipă

Abilităţi de comunicare

Mod de lucru independent şi responsabil

Gândire analitică

Flexibilitate

Disponibilitate pentru lucrul în 3 schimburi

BENEFICII OFERITE

Şansa dezvoltării carierei într-o companie multinaţională de renume

Şcolarizări

Salariu competitiv

Transport gratuit

Tichete de masă

Alte beneficii

Numele Draexlmaier reprezinta inovatia in domeniul automotiv. Pe partea de dezvoltare si sisteme tehnice, Draexlmaier este un recunoscut partener pe piata internationala a industriei auto, iar aceasta se datoreaza flexibilitatii de care dam dovada si rolului de lider dobandit prin idei si calitatea muncii. In fiecare zi, peste 30.000 oameni lucreaza si dezvolta sisteme electrice ??i ornamente de interior pentru companii ca: Daimler, BMW, Audi, Porsche, Toyota, GM, Jaguar. Lucram pentru cei mai buni, fiindca suntem cei mai buni. Daca vrei sa faci parte din echipa noastra, noi suntem bucurosi sa ni te alaturi.