WEBDESIGNER/ Developer

RECOGNOS ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

CERINTE

- Dreamweaver, Eclipse sau Visual Studio
- Flash, CorelDraw, MySQL, Java Script(DOM/JavaScript)
- Experienta consistenta in domeniu, portofoliu
- Capacitate de auto-organizare, acumulare rapida de cunostinte
- Experienta consistenta Photoshop
- Prelucrare de imagini
- Experienta design grafic/design interfete
- Simt artistic
- HTML, CSS (XHTML, web standards)
- Cunostinte medii PHP sau ASP/ASP.NET
- Limba engleza

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv
- Mediu profesionist si competitiv
- Acces la cele mai noi tehnologii

Firma cu capital mixt Romano-American, care isi desfasoara activitatea in doua directii:
- furnizor de solutii e-business specializat in proiectarea si dezvoltarea de aplicatii software/web personalizate (focus domeniul bancar, investitii, asigurari, finante)
- specializat ca incubator, pentru a dezvolta noi produse si servicii bazate pe tehnologii Internet