Web Site Developer (Cluj)

NETLOGIQ

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Crearea de pagini web cu XHTML, CSS, Javascript, conform specificatiilor

CERINTE

- Experienta practica cu HTML/XHTML, CSS, Javascript, tableless layouts, browser compatibility
- Experienta cu Photoshop sau Fireworks
- Dorinta de a fi la curent cu tot ce e nou in materie de programare pentru Web
- Fluenta in exprimare in limba engleza
- Responsabilitate

BENEFICII OFERITE

- Salariu progresiv si motivant
- Contact cu tehnologii software de ultima ora
- Program de lucru de 8 ore, fara overtime, pauza zilnica de 30 minute inclusa
- Concediu de odihna de 21 zile

DESCRIEREA FIRMEI

Ne mindrim cu urmatoarele:
- DEZVOLTARE PROFESIONALA CONTINUA. Incurajam inovatia si promovam munca bazata pe best practices. Oferim angajatilor oportunitati reale de dezvoltare profesionala, organizind atit traininguri initiale cit si traininguri de perfectionare saptaminale. Tehnologiile dobindite sunt INTOTDEAUNA de ultima ora si foarte cerute pe piata muncii.
- GRIJA REALA PENTRU ANGAJATI. Suntem prima si singura firma privata de software development care apreciaza faptul ca angajatii sai au nevoie si de viata personala, oferind un program de lucru de 8 ore (inclusiv pauza de 30 minute), intre 8:00-16:00 si evitind orele suplimentare. Oferim si flexibilitate, permitind studentilor, masteranzilor si doctoranzilor sa se poata ocupa de scoala. Este posibila suplimentarea salariului prin lucru acasa.
- GRIJA PENTRU INOVATIE SI CALITATE. Netlogiq a primit in 2005 Premiul pentru Servicii Online la Festivalul de Comunicare Digitala INTERNETICS, Oscarul Internetului romanesc.