Web Developer

Finea Tech

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dezvoltarea/programarea se va face mai ales in Typo3 si Magento, cat si PHP, pe baza designului in PSD.
In primele 3 saptamani se face familiarizarea cu Typo3 resp. Magento daca nu exista experienta anterioara.
Primele 2 luni reprezinta perioada de proba in care angajatul va avea aceleasi beneficii ca un angajat normal, timp in care va trebui sa-si demonstreze calitatile/aptitudinile atat profesionale cat si personale.

- munca este tip full-time si se desfasoara de la domiciliul angajatului (working from home)
- contactul se tine pe mail, telefon, Y!Mess si Skype
- la sfarsitul zilei, adica dupa cele 8 ore lucrate (cand s-or termina ele) se introduce un rezumat intr-un sistem online de Project Management
- de obicei se lucreaza pe un proiect anume dar sunt si multe cazuri in care se fac interventii si in alte proiecte unde este nevoie momentana de sustinere

CV-urile resp. motivatia/argumentarea aplicarii (fara rigorile unei scrisori de intentie) in limba ENGLEZA sau GERMANA, impreuna cu precizarea ASTEPTARILOR SALARIALE se trimit la adresa Jobs@finea.ro
Mail-urile care nu respecta cele 4 cerinte de mai sus nu se iau in considerare!
Interviurile se vor tine live sau via Skype.

CERINTE

Cunostinte bune de PHP, MySQL, HTML, XML, CSS, JavaScript, Flash.
Cunostinte CMS, SEO.

Aptitudinile cautate:
- atentia la detalii si munca temeinica!!!
- responsabil si punctual-isi respecta deadline-ul
- creativ - in design (daca e cazul) si solutii implementate

Reprezinta avantaj (in ordinea asta):
- cunostinte/experienta Typo3 si/sau Magento
- limba GERMANA!
- cunostinte Photoshop si/sau Illustrator
- baze de date

Firma tanara, in dezvoltare continua, flexibila si deschisa la propuneri, cu ore de lucru si zile de concediu flexibile, oferind mai multe feluri de beneficii along the way.
In afara de webdesign avem colaborari atat in dezvoltarea de software cat si de aplicatii pentru iPhone.
In momentul de fata avem angajati in Timisoara, Oradea, Targu Mures si Miercurea Ciuc.