WEB DEVELOPER

S.C. DENSO S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o firma multinationala ce isi desfasoara activitatea in domeniul dezvoltarii de aplicatii WEB. Postul disponibil permite multa flexibilitate in privinta candidatului, astfel sunt propuse 2 variante de cerinte/ calificari:

VARIANTA 1- DEZVOLTARE APLICATII WEB IN PHP

VARIANTA 2- DEZVOLTARE APLICATII WEB folosind AJAX, XML/XSL + Javascript (un framework javascript) si MicrosoftSQL Server ca baze de date.

CERINTE

Cerinte:

VARIANTA 1:
Cunostinte necesare: PHP5, MySQL5, AJAX-Javascript, XHTML/XML/XSL, CSS, LINUX/C/PERL
Constituie avantaj (DAR NU ESTE O CERINTA OBLIGATORIE): DICOM/PACS/HL7, WebServices/ WebAPI, Sochet Prog., Data mining, PHP Framework(s).

VARIANTA 2:
Studii : Absolvent de studii superioare : Automatizari-Calculatoare/Informatica/Electronica-Telecomunicatii
Experienta : minim 1-2 ani in domeniu.
Cerinte tehnice : cunostinite programare obiectuala (OOP), ASP, HTML/DHTML, Javascript (DOM), XML/XSL, SQL (MSSQL SERVER).
Cunostinte/experienta in dezvoltarea de aplicatii web folosind AJAX si Javascript frameworks.
Limbi straine : engleza si/sau franceza la nivel conversational.

BENEFICII OFERITE

FIRMA MULTINATIONALA, ASIGURA PACHET SALARIAL LA STANDARDE INALTE, IN FUNCTIE DE CUNOSTINTE/ABILITATI.
Oferta se va detalia in cadrul interviului.

Firma DENSO-HR ofera servicii de recrutare-selectie de personal, asistenta in dezvoltarea departamentelor HR, evaluare psiho-profesionala a angajatilor.