Web designeri si Programatori PHP

ReMARK

Job expirat

RESPONSABILITATI

Program flexibil - se lucreaza la domiciliu, folosind conexiuni internet, ftp, IM si e-mail.

Web Designer:
- propune si implementeaza concepte de design pentru realizarea sau imbunatatirea site-urilor web
- realizeaza bannere simple sau rich-media
- realizeaza produse digitale care subliniaza identitatea vizuala a companiei (sigla, CD-uri de prezentare, newsletter-ul)
- modifica textele de pe web site-uri in colaborare cu echipa editoriala
Programator PHP:
- dezvolta si implementeaza aplicatii dinamice web, websit-uri, baze de date.
- propune si implementeaza concepte si solutii de arhitctura pentru realizarea sau imbunatatirea site-urilor web

CERINTE

- PC personal, legatura la internet, IM, telefon.
- cunoasterea standardelor in vigoare cu impact asupra Internet-ului, precum si a specificului browser-elor celor mai des utilizate
- limba engleza ¿ nivel mediu
- creativitate, organizare, seriozitate, atentie la detalii
- respectarea termenelor limita

Webdesigneri:
- cunoasterea urmatoarelor limbaje de programare : HTML, XHTML, CSS. Avantaj: Javascript/Ajax.
- Abilitati de utilizare a cel putin doua programe dintre urmatoarele : Adobe Photoshop, Photpaint, Fireworks, Macromedia Flash, Macromedia Dreamweaver.

Programatori:
- cunoasterea urmatoarele limbaje de programare : PHP/MySql. Avantaj: Javascript/Ajax.

BENEFICII OFERITE

- Posibilitati de castiguri suplimentare, depinzand de abiltati, cunostiine in domeniu, timp disponibil, viteza de executie si seriozitate

Servicii de webdesign, webdevlopment, webhosting si grafica publicitara. Clientii nostri sunt companii si persoane fizice din strainatate, in cei 4 ani de activitate avand un portofoliu de peste 200 de clienti din peste 20 de tari.