Web Designer / Producer & Programmer

INITIAL SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Design pagini web, design newslettere si materiale promotionale,
- Intretinerea/modificarea de site-uri si/sau pagini web conform cerintelor clientilor
- Realizare programarii site-uri/portaluri web

CERINTE

- Persoana cu un simt artistic si creativ bine dezvoltat, cu multa imaginatie
- Orientare catre incadrarea in termene
- Existenta unui portofoliu cu realizari personale minim
- Cunostinte avansate pentru: Dreamweaver, Fireworks, Flash, Photoshop.
- Experienta de minimum 2 ani in crearea de template-uri grafice pentru site-uri si cd-rom-uri si implementarea lor in pagini HTML (taiere, scriere cod HTML, validare, optimizare pentru diverse browsere) sau Flash.
- Experienta minima de 6 luni in procesare fotografica in Photoshop.
- Cunostinte de programare web (PHP, MySQL, ASP, .NET, MsSQL)
- Experienta in lucrul online (outsourcing)
- Portofoliu de lucrari (cel putin 10 website-uri)

- cunostinte solide de HTML / DHTML / CSS / Javascript
- cunostinte solide de PHP
- cunostinte minime Photoshop / Dreamweaver / Adobe
- abilitati de comunicare

DESCRIEREA FIRMEI

Firma de consultanta.