Web designer

Century Incorporated

Job expirat

RESPONSABILITATI

Suntem in cautare de web designer!

Design-ul si implementarea ( xHTML / CSS ) sunt treaba ta.
De restu ne ocupam noi.

CERINTE

- cunoasterea standardelor in vigoare si a specificului browser-elor celor mai des utilizate
- cunoasterea XHTML, CSS si Javascript.
- Abilitati de utilizare a Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Corel Draw,
- portofoliu de lucrari
- limba engleza : nivel avansat
- creativitate, organizare, seriozitate, atentie la detalii
- respectarea termenelor limita

BENEFICII OFERITE

- salariul se negociaza in cadrul interviului, in functie de portofoliu

Web Century este o divizie a companiei Century Incorporated ce va poate oferi consultanta, dezvoltare sau chiar solutii atat pe partea de creatie: web design, branding, naming, viral marketing cat si pe partea de programare ( web development ): site-uri, aplicatii online sau soft-uri desktop.

Compania are o experienta de peste 8 any in dezvoltare software online cat si desktop.