Asistenti in brokeraj

CONFIDENT BROKER

Job expirat

RESPONSABILITATI

Firma de brokeraj asigurari ofera tuturor o oportunitate deosebita, indiferent de varsta si experienta. Pentru noi nu conteaza asa mult studiile sau experienta de pe cartea de munca, preferam o persoana care poate demonstra prin fapte cat de bun este. Cautam viitori asistenti in brokeraj pentru intermedierea asigurarilor obligatorii (auto, locuinte, malpraxis etc), facultative dar si a asigurarilor de viata, pensii private, etc. Prin colaborarea cu noi, devii partener cu 16 companii de top, romanesti si straine.
Pentru acesta activitate pot opta atat persoanele care doresc sa lucreze part time, dar si full time.
Responsabilitati:
Identifica potentiali clienti din lista proprie de cunostinte
Consiliaza clientii in alegerea produselor si incheie contracte de asigurare in functie de nevoile clientilor
Identifica potentiali colaboratori, pentru dezvoltarea propriei echipe de vanzare.

CERINTE

- studii medii (diploma de bacalaureat)
- dorinta de cunoastere si educatie;
- rabdare si perseverenta
- persoana cu initiativa si ambitioasa
- persoana organizata si orientata catre rezultate
- usurinta in comunicare si abilitati de negociere (se dezvolta in timp)
- interes faţă de oameni ( trebuie să construiască relaţii de incredere)
- disponibilitate in a construi propria echipa
- orientat spre construirea unei cariere;

BENEFICII OFERITE

- program flexibil
- nu exista limite ale veniturilor pe care le puteti obtine, veniturile pot creste proportional cu timpul si efortul pe care le dedicati activitatilor de vanzare si dezvoltarii propriei echipe
- procent din realizarile echipei (extracomision)
- veti avea oportunitatea de a avansa si de a fi recunoscut pentru merite deosebite
- dezvoltare personala si evolutie in cariera
- programe de training adaptate fiecarui nivel de cariera in tara si strainatate
- cursuri gratuite de leadership pentru cei cu rezultate deosebite
- posibilitatea de a emite polite de la domiciliu

DESCRIEREA FIRMEI

BROKERAJ ASIGURARI