Vopsitor in camp electrostatic

SC Integral Activ SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- verifica parametrii de lucru ai cabinei si ai instalatiei de pulverizare
- vopsesc reperele agatate pe banda, gestioneaza pulberea care este atribuita pentru comanda respectiva
- curata instalatia de vopsire de cate ori se schimba culoarea si tipul de vopsea,au obligatia sa curete bine instalatia pentru a nu contamina urmatoarea culoare,periodic curata instalatia pentru a indeparta vopseaua rezultata in urma procesului tehnologic
- controleaza vizual si cu aparatul calitatea reperelor vopsite, retuseaza zonele de contact,in cazul aparitiei unei neconformitati anunta seful de sectie pentru a solutiona problema, prepara vopseaua necesara retusului
- sufla cu aer reperele care retin apa(datorita formei geometrice),in functie de volumul si gabaritul comenzilor ajuta la pregatirea si agatarea reperelor pe banda, izoleaza (protejeaza zonele care nu trebuie vopsite)

CERINTE

- cunostinte in acoperirea cu pulbere
- indemanare in utilizarea pistolului de vopsit
- cunostinte in procesarea metalelor,
- cunostinte in manuirea pieselor metalice mari si mici in mod eficient.
- experienta constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv
- bonuri de masa

INTEGRAL ACTIV are ca principal obiect de activitate vopsirea in camp electrostatic si dispune de o linie automata de vopsire cu pulberi achizitionata in 2014. Aparatura de ultima generatie detinuta de INTEGRAL ACTIV asigura o eficienta foarte mare la utilizarea vopselei, o calitate superioara a stratului de vopsea – aplicat fara scurgeri sau defecte de suprafata – iar intregul proces se realizeaza fara utilizarea de solventi, diluant sau ulei.
Prin vopsirea in camp electrostatic, confectiile metalice si tamplaria din aluminiu devin rezistente la coroziune si capata aspect comercial. Inainte de vopsire, suprafetele sunt tratate chimic prin sprayere.