Vanzator/Vanzatoare - magazine de papetarie/birotica

Professional HR Agency

Job expirat

RESPONSABILITATI

• supraveghează magazinul şi oferă relaţii clienţilor în legătură cu produsele comercializate
• respectă următoarele reguli în relaţia cu clienţii
- este politicos şi amabil cu clientela
- este atent la nevoile clientului
- ascultă întrebările clientului şi dă răspunsuri potrivite
- este răbdător cu clienţii şi le satisface toate capriciile
• ajuta la întocmirea necesarului de marfă conform ofertei de produse pentru magazine, în funcţie de evoluţia vanzărilor, nivelul stocurilor şi solicitările clienţilor
• verifică intrările de marfă (cantitativ, calitativ şi preţ de intrare) şi semneaza de primirea marfii
• are grijă ca marfa să fie aranjată în depozit şi magazin conform instrucţiunilor de depozitare şi aranjare a mărfii
• completează rafturile şi tejghelele din magazin cu marfă ori de câte ori este nevoie
• propune produse noi şefului de magazin în funcţie de cererile clienţilor
• are obligaţia de a participa la inventarierea lunară, anuală sau de câte ori este necesară a fondului de marfă din magazin
• foloseşte produsele aprovizionate pentru consum şi telefonul magazinului doar în interesul serviciului
• face şi menţine ordine şi curăţenie în magazin şi în faţa magazinului.

CERINTE

- persoana ordonata, responsabila, comunicativa;
- amabilitate si respect fata de client;
- cunostinte de operare casa de marcat;
- preferabil experienta in magazin;

Professional, lider pe piata agentiilor de Resurse Umane din Romania, ofera clientilor sai servicii complete in domeniul resurselor umane: recrutare, testare, selectie si plasare de personal, administrare de personal, executive search, evaluare de personal, assessmnet & development centers, audit organizational si training.
Pastram confidentialitatea si tratam cu profesionalism fiecare candidatura.

Site: www.professional.com.ro

Sediul central:
Bucuresti
B-dul. Alexandru Ioan Cuza, nr. 4, Sector 1
Tel.: +40 21 314.69.30
E-mail: office@professional.com.ro

Filiale:
Brasov, Cluj-Napoca, Craiova, Iasi, Ploiesti, Timisoara.

Rep Moldova - Chisinau
MD-2068, Chisinau, str. Miron Costin nr. 7, biroul 404
Tel./Fax: + 373 22 439781
Tel: +373 22 449978
E-mail: professional-md@professional.md

Bulgaria - Sofia
Sofia 1000,B-dul Vitosha, nr.66, etaj 4
Tel: +359 2 489 44 65
Fax: +359 2 489 12 00
E-mail: professional-bg@professional.bg