Truck Salesman

Scania Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descriere:
- prospectarea zonei de activitate prin identificarea si contactarea telefonica a potentialior clienti, din incinta firmei;
- prezentarea vehiculelor din stoc potentialilor clienti;
- realizarea obiectivului de vanzari anual comunicat in scris de catre superiorul ierarhic;
- respectarea instructiunilor de lucru cu privire la preturi recomandate, grile de discount, etc.
- asigurarea comunicarii corecte si la timp cu clienti potentiali si/sau existenti;
- asigurarea bunelor relatii cu clientii si asigurarea satisfactiei acestora;
- asigurarea bunelor relatii de colaborare cu colegii;
- introducerea informatiilor obtinute in sistemul CRM (customer relationship manager);
- transmiterea informatiilor obtinute catre BM;
- coloborarea permanenta cu restul colegilor din catrul departamentului de vehicule noi si rulate;
- asigurarea unei tinute profesionale atat la intalnirile cu clientii existenti si/sau potentiali, cat si in interactiunea cu colegii;
- utilizarea corecta a tuturor software-urilor (CRM, SAIL, etc.) si a echipamentelor de lucru oferite de catre companie (ex. calculator, telefon, altele, daca este cazul)
- asigurarea confidentialitatii informatiilor cu caracter de serviciu;
- participarea la cursurile de scolarizare profesionala organizate de catre companie;
- respectarea procedurilor de lucru interne.

CERINTE

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
Scania va ofera o cariera unica in viata. Produsele de clasa internationala, reteaua globala si concentrarea pe imbunatatirea continua iti ofera o rampa de lansare.
Daca esti gata pentru provocare, noi iti oferim diferite moduri de a avansa pana la capat si mai departe. De aici, TU poti merge oriunde

DESCRIEREA FIRMEI

SCANIA ROMANIA