TELEMARKETER

LOGICODE S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intelegerea solutiilor din portofoliul Logicode si intelegerea pietei
- Documentarea pe Internet a bazei de date cu prospecti
- Implicarea in crearea de scenarii telefonice pentru campaniile de marketing
- Contactarea telefonica a potentialilor clienti
- Follow-up pentru campaniile de marketing si evenimentele derulate
- Identificarea oportunitatilor de vanzare si alocarea lor catre echipa de vanzari
- Actualizarea datelor despre potentialii clienti in sistemul CRM
- Colaborare permanenta cu echipa de vanzari

CERINTE

- Preferabil minim 1 an experienta intr-unul din domeniile: (tele)sales, (tele)marketing, call center, customer support
- Implicarea anterioara in activitati care sa permita intelegerea solutiilor IT (software, echipamente hardware, servicii)
- Abilitati de comunicare dezvoltate
- Atitudine proactiva, perseverenta

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru placut intr-o echipa tanara, dinamica
- Acumularea de experienta in domeniul marketingului
- Invatarea si lucrul cu o solutie software performanta de Customer Relationship Management (Microsoft Dynamics CRM)
- Posibilitatea de promovare in cadrul departamentului de Marketing (Marketing Executive)
- Remunerare si beneficii corelate cu performanta

Domeniul de activitate: etichetare industriala, echipamente de marcare si aplicatii de culegere automata a datelor