TEHNICIAN-VANZARI

salice comprod

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam o persoana specializata in vanzari, cu abilitati tehnice si de preferinta, cu minim 2-5 ani experienta in finisarea industriala a lemnului ( vopsire, lacuire).
Responsabilitati principale:
- Atitudine proactiva si initiativa in identificarea si abordarea de noi clienti;
- Promovarea si vanzarea produselor clientilor si potentialilor clienti din zona desemnata;
- Mentinerea si dezvoltarea relatiei de parteneriat cu clientii companiei;
- Asigurarea prezentarii practice si testarii materialelor de finisaj, clientilor;
- Acordarea de asistenta tehnica si consultanta zilnica clientilor deja existenti, prin demonstratii de noi metode de preparare a materialelor de finisaj, de exemplu: potrivirea culorilor, gasirea luciului si rezistentei suprafetelor lacuite, in functie de cerintele clientului, rezolvarea problemelor aparute etc.;
- Testarea sistemelor de finisaj in facilitati de testare/ laboratoare si mai apoi direct la linia de productie a clientului;
- Intocmirea de oferte pentru client;
- Negocierea si supervizarea derularii contractelor;
- Atingerea targetului de vanzari;
- Colectarea de date referitoare la piata si la trendul din zona alocata;
- Crearea activa de oportunitati de crestere si dezvoltare a afacerii.

CERINTE

- Minim 2-5 ani experienta / practica profesionala in finisarea lemnului;
- Cunostinte despre industria finisarii lemnului din Romania;
- Abilitatea de a lucra individual si de a finaliza activitatile;
- Abilitati de comunicare, relationare si negociere foarte bune;
- Orientare spre rezultate si spre client;
- Experienta in a lucra cu clienti si persoane la diferite nivele;
- Prezenta dinamica si profesionista;
- Ambitios, resistent la presiuni si stres;
- Disponibilitate pentru deplasari;
- Carnet de conducere categ. B;
- Cunostinte de limba engleza la nivel conversational;
- Abilitati de operare PC ( MS Office, Outlook, Internet...).

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant;
- Training de specialitate;
- Oportunitatea de a lucra intr-un mediu profesionist si de a se evidentia pe o piata competitiva.

Suntem o companie de succes de pe piata clujeana, dar nu suntem nici plicticosi si nici conservatori.
Ne pretuim angajatii la fel de mult pe cat ne pretuim clientii si recunoastem contributia adusa de acestia in cresterea si dezvoltarea companiei.
Incurajam munca in echipa, onestitatea si respectul reciproc. Cel mai important, mentinerea unei atmosfere familiale si a unui mediu de lucru placut, face parte fundamentala din cultura noastra organizationala.