Tehnician suport Linux nivel 1

ELVSOFT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- ofera suport tehnic nivel 1 pentru clientii de gazduire internet prin email si telefon
- urmareste buna functionare a serverelor prin uneltele de monitorizare interna
- se implica in perfectionarea solutiilor tehnice si perfectionarea serviciilor in general

CERINTE

Candidatul ideal

- este pasionat de IT si internet
- are cunostinte excelente si se de limba engleza (exprimare cursiva in scris si oral)
- este un internet power user: FTP, POP3, SMTP, CPanel, Wordpress, DNS, HTML
- are abilitati excelente de comunicare, oral si in scris, in limba romana si in limba engleza
- are o personalitate deschisa, prietenoasa si - optimista
- este serios si punctual

BENEFICII OFERITE

- traininguri si coaching
- acces la biblioteca IT a companiei
- mediu de lucru placut care iti sustine dezvoltarea profesionala (acest post este unul de pregatire pentru posturile de tehnician suport nivel 2 si 3, cel de administrator de sistem si administrator de retea)
- salariu competitiv
- concediu de odihna 20 de zile lucratoare pe an
(eventualele) ore suplimentare platite
- prime anuale in functie de performantele companiei

Elvsoft Cluj-Napoca, companie cu capital privat românesc înfiintata în anul 2004, ofera servicii de gazduire internet si nume de domenii internet in calitate de partener oficial ROTLD si Directi. Elvsoft este partener autorizat CPanel si primul partener Microsoft din România certificat pe solutii de gazduire.

Compania Elvsoft ofera asistenta tehnica 24 de ore din 24, 7 zile pe saptamana pentru serviciile de gazduire internet oferite prin Elvsoft si IntoVPS. Astfel echipa de asistenta trebuie sa asigure, prin rotatie, acoperirea tuturor orelor.