Tehnician IT

SC ELEKTROWEIGL SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

-asigura service sisteme de calcul
-ansambleaza componente sisteme de calcul
-participa la proiectare si instalare retele
-identifica problemele tehnice in cadrul operatiunilor de service pe teren
-ofera consultanta tehnica

CERINTE

-studii superioare/de specialitate
-experienta in domeniul IT minim 1 an
-cunostinte solide in domeniul IT -hardware & software-legate de sisteme, servere, notebook-uri, retelistica
-avantaj: carnet de conducere

BENEFICII OFERITE

-Mediu de lucru tanar si dinamic, profesionist;
-Oportunitati de dezvoltare personala, traininguri in domeniu

Elektroweigl-firma germano-romana infiintata in 1997, specializata pe servicii si vanzari in domeniul IT, are urmatoarele domenii de activitate:
-consultanta IT
-vanzari produse IT (sisteme, periferice, componente retelistica, solutii software)
-service echipamente IT (sisteme, imprimante, monitorare, video-proiectoare)
-proiectari si instalari retele
-comercializare si productie software