Tehnician injectie mase plastice

STARJOBS

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabiliati:

- Montarea si demontarea matritelor de injectie;
- Setarea, optimizarea si urmarirea parametrilor de lucru ai masinilor de injectie
- Efectuarea programului de mentenanta periodica a masinilor de injective
- Asigurarea intretinerii de nivel 1 a utilajelor si a masinilor (ex. curatare plan de inchidere, diuze, etc)
- Supravegherea zonei de productie in atelierul de injectie
- Urmarirea si asigurarea realizarii schimbarii produselor de pe masinile de injectie.
- Supravegherea proceselor d.p.d.v. al calitatii si cantitatii in raport cu obiectivele definite
- Respectarea procedurilor si a dosarelor tehnice

CERINTE

Cerinte:
- Studii medii tehnice
- Experienta in domeniul prelucrarii materialelor, de preferat injectie mase plastic
- Cunostinte generale de mecanica, hidraulica
- Cunostinte avansate de desen tehnic, manuire dispozitive (aparate) de masura si control
- Abilitati de comunicare, spirit de echipa
- Seriozitate si orientare spre atingerea obiectivelor

STARJOBS ROMANIA - Servicii complete in domeniul resurselor umane

Cu echipa noastra motivata si cu experienta in domeniul resurselor umane, folosind relatiile si sistemul cunostintelor retelei europene STARJOBS, sustinem dezvoltarea partenerilor si angajatilor nostrii in numele respectului, orientarii spre oameni si a legalitatii.

Oferim servicii integrate de resurse umane:
• Munca prin agent de munca temporara- Leasing de personal – Inchiriere de personal
• Recrutare si selectie
• Head hunting
• Salarizare
• Training
• Teste psihologice
• Fisa postului
• Consultanta de legislatie a muncii
• Distributie materiale publicitare