Technical Consultant

KL Software

Job expirat

RESPONSABILITATI

- implementeaza instante 24broker.ro pentru clienti
- asigura si urmareste livrarea la timp a personalizarilor
- analizeaza si estimeaza personalizarile solicitate de catre client
- elaboreaza documentatia aferanta proiectului (manual personalizat, caiet tehnic, etc)
- reprezinta interfata cu clientul din punct de vedere tehnic
- realizeaza cursuri de instruire si prezentare pentru clienti

CERINTE

- Experienta activa in IT
- Persoana organizata si disciplinata
- Studii superioare in unul din urmatoarele domenii: economic, informatica sau matematica.
- O foarte buna intelegere a ciclului de dezvoltare software
- Capacitati de leadership
- Capacitatea de a gestiona mai multe proiecte simultan

BENEFICII OFERITE

- On the job training
- Posibilitatea de a evoluta intr-o companie aflata in plina dezvoltare
- Pachet salarial foarte atractiv si motivant
- Activitati de teambuilding

KLSOFTWARE este o companie ce are ca obiect de activtate dezvoltarea de aplicatii software si solutii informatice la cheie cu precadere pentru mediul Internet.

Dispunem de o echipa tanara, dinamica cu cunostinte solide in diferite arii din domeniul IT, combinate cu o experienta practica pe diverse platfome si sisteme de operare. Aceasta experienta este utilizata in folosul clientilor nostri pentru a le oferi un set complet de servicii la cele mai inalte standarde si exigente.

Oferta noastra include dezvolarea de aplicatii internet si non-internet, servicii de consultanta suport tehnic si service pentru produsele noastre.