Supply & Customer Operations Manager - Cluj area

Marius Jeler Recruitment

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigura o funcționare eficientă și fluenta a operatiunilor între companie, clienți și terțe parti.
Construieste in mod strategic si asigura cresterea satisfactiei clientilor prin conectarea departamentelor relevante (vanzari, productie, logistica, financiar) si prin implementarea unor proceduri eficiente centrate pe satisfactia clientului.
Dezvolta si implementeaza un sistem precis si performant de forecast si raportare privind procesele si operatiunile de vanzari.
Dezvolta evolutia pe termen scurt si mediu a nevoilor cu referire la fabrica, companii furnizoare, materiale si materii prime.
Se asigura ca nivelul stocurilor din depozit este optim pentru a garanta livrarea catre clienti corect si la timp.
Pastreaza la un nivel minim stocul vechi si fara miscare.
Se asigura de corectitudinea procesarii datelor privind materialele si produsul finit din sistem.
Gestioneaza fluxul comenzilor, de la preluare la facturare, inclusiv gestionarea reclamatiilor.
Este responsabil de ansamblul datelor privind clientii si propune strategii de reducere a costurilor.
Se asigura ca tertii implicati in procesul logistic sunt coordonati in vederea aplicarii maxime a cerintelor de depozitare pentru a atinge cel mai inalt nivel de eficienta privind costurile si serviciile.
Introduce si monitorizeaza cerintele SLA pentru functiile logistice din subordine.
Analizeaza si propune activitati externalizate privind transportul si depozitarea marfurilor
Atragerea vanzarilor cu un cost standard optim pentru fiecare flux.
Este responsabil de organizarea si optimizarea zilnica a transportului, incluzand costurile.
Evalueaza costul standard versus costul real privind activitatile logistice.

CERINTE

Studii Masterale, de preferinta profil economic sau tehnic
Cunostinte conceptuale in SAP/ERP
Experienta in FMCG/ panificatie/ ind alimentara reprezinta un avantaj
Pasionat de servicii clienti si satisfactia clientilor
Cunostinte bune de limba Engleza (scris si vorbit)
Minim 5 ani experienta in vanzari, aprovizionare, distributie si serviciu clienti
Experienta in managementul proiectelor

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant aferent pozitiei, expunere internațională, sprijin la relocare. Clientul nostru este o companie straina, activa in industria alimentara, situata in zona Cluj. Va rugam sa trimiteti CV detaliat la adresa: jeler.marius@gmail.com

DESCRIEREA FIRMEI

Servicii profesionale de recrutare si executive search.