STATISTICIAN

SC E MARTECH EUROLINE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Statistician

CERINTE

Licenta in Matematica/ Statistica sau eventual Sociologie/ Stiinte Economice cu temeinice cunostinte de statistica
Doctorat/Master in Statistica Aplicata in Stiintele Sociale - constituie avantaj
Cunoasterea tehnicilor de analiza multivariata (cluster si analiza de discriminant, scalare multidimensionala, scalare optimala, modele econometrice si de previziune)
Cunostinte aprofundate de SPSS
(sintaxa de baza - performarea procedurilor statistice, sintaxa avansata - crearea, transformarea variabilelor etc., gestiunea fisierelor - fisiere de |verificare|, conversia bazelor de date etc.)
Intelegerea clara si interpretarea rezultatelor obtinute prin intermediul SPSS
Experienta anterioara in segmentarea pietei/sondaje de opinie - constituie avantaj
Limba engleza fluent (atat scris, cat si vorbit)
Cunoasterea unei a doua limbi straine de circulatie internationala - constituie avantaj
Disponibilitate de a calatori pe perioada determinata in Italia si in alte tari

BENEFICII OFERITE

Posibilitatea de a face parte dintr-un proiect international pentru o companie multinationala de renume
Acumularea unei experiente calificate care poate duce la noi oportunitati
Pachet salarial atractiv

DESCRIEREA FIRMEI

Companie prezenta pe piata din Romania din anul 2003