Specialisti in vanzari IT

SC NET BRINEL SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Raspunde pentru generarea cifrei de vanzari prin vanzare directa
- Vinde direct catre clienti produsele/solutiile din portofoliu;
- este responsabil sa produca "add-on sales" la clientii existenti
- genereaza lead-uri;
- Prospecteaza piata cu scopul gasirii si fructificarii de oportunitati de vanzare a produselor din portofoliu propriu;

CERINTE

cunostinte si abilitati de baza de vanzare
- min. 8 ani de experienta in vanzari (din care min. 5 ani in piata IT) ;
- cunostinte detaliate despre piata IT si produsele/solutiile existente in piata
- responsabil pentru vanzari complexe
- abilitati de comunicare cu clientii;
- orientare spre client;
- capacitate de luare a deciziilor;
- cunostinte si abilitati de munca in echipa;
- orientare spre rezultate;
- bune cunostinte de lb. Engleza - minim notiuni comerciale

BENEFICII OFERITE

Lucrul intr-o echipa dinamica
salar atractiv, corelat cu rezultatele
abonament pt. sport

BRINEL S.A. este lider pe piata solutiilor IT, prezenta din anul 1991 in industria tehnologiei informatiei din Romania, avand sediul central in Cluj-Napoca.
In prezent BRINEL este un Centru de competenta IT pentru solutii de inalta calitate - System Integrator, Dezvoltator de Software si Producator de calculatoare: ALPIS - brand national.
Certificatele obtinute de angajati, parteneriatele strategice incheiate cu companii IT de varf la nivel mondial precum HP, Microsoft, Allied Telesyn, CITRIX si relatiile foarte stranse cu IBM, Intel, LG, QDI, CISCO, Avaya Communications, Apacer, proiectele IT pe care le-am implementat, calitatea produselor si serviciilor pe care le-am oferit in ultimii 16 ani ne-au ajutat sa actionam eficient in fata tuturor provocarilor pe piata romaneasca de IT.