Specialist Ofertare - Amenajari Interioare

Inspire Human Resources

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clientul nostru – DACCA (www.dacca.ro) - firma specializata in sisteme integrate pentru pardoseli si pereti, cu departament propriu de design, prezenta la nivel national, cautam: SPECIALIST OFERTARE

Responsabilitati:
• Promovarea serviciilor, in concordanta cu strategia companiei, contribuind la promovarea unei bune imagini a acesteia
• Evidentierea beneficiilor produselor/serviciilor si implicarea in promovarea lor
• Identificarea si atragerea de potentiali clienti
• Actualizare si dezvoltare baza de date, monitorizare proiecte demarate
• Preluare solicitari telefonice/site, pregatire oferte si devize si discutarea acestora cu clientii si furnizorii, cu prezentarea de solutii complete Dacca si asigurarea urmaririi parcursului contractelor in firma
• Pregatirea rapoartelor de analiza a informatiilor semnificative privind piata, concurenta etc.
• Marketing si studiu online/social media marketing pentru produsele/serviciile din portofoliul Dacca Group si pentru dezvoltarea de noi concepte/produse; layout personalizat corespondenta/documente firma
Actualizarea site-ului companiei (poze / text / lucrari), in urma aprobarii managerului de marketing
• Organizarea unor evenimente tematice - pregatirea si promovarea acestora.

CERINTE

• studii superioare finalizate cu licenta (in specializarea marketing/comunicare sau constructii - avantaj);
• experienta in munca similara (marketing/ofertare/contractare in domeniul constructiilor/vanzari servicii) – min 3 ani;
• cunoasterea limbii engleze la nivel avansat;
• cunostinte foarte bune de operare PC: MS Office (Word, Excel, Power Point, internet , FB, baze de date etc);
• carnet de conducere B si experienta
• persoana care va detine postul e de dorit sa aiba: abilitati excelente de comunicare si prezentare; constiinciozitate si atentie la detalii fara a-i afecta creativitatea buna, rabdare si autodisciplina, organizare, deschidere reala catre noutati, vanzari/marketing agresiv/modern; ccapacitatea de valorificare a oportunitatilor de vanzare/ orientare spre rezultat si calitate, dublate de o atitudine pozitiva si o prezenta placuta, politicoasa.

BENEFICII OFERITE

Salarizare Fixa

www.inspirehr.ro