SPECIALIST MARKETING

EDIL CASA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Elaboreaza strategia de marketing si implementeaza programul de promovare a ofertei.
- Se informeaza în permanenta despre performanta societatilor concurente si gradul de satisfactie al clientilor societatii.
- Organizeaza impreuna cu personalul din subordine realizarea obiectivelor de marketing
- Participa la tratativele de contractare sau negociere, pentru a asigura asistenta tehnica de specialitate si economica.
- Organizeaza evenimente si prezentari de promovare a imaginii si ofertei companiei.
- Elaboreaza proiecte pentru realizarea identitatii organizatiei (web, pliante, carti de vizita, alte materiale de identitate)
- Informeaza grupul tinta de clienti despre oferta societatii.
- Realizeaza conceperea si managementul noilor activitati de marketing si promovare proiectate
- Asigura o baza de informatii cu privire la tipurile de comentarii, reclamatii si sugestii despre sistemul de facilitati si servicii oferite in cadrul companiei.
- Realizeaza chestionare si studii de piata pentru identificarea nivelului de satisfactie al clientilor.
- Asigura o comunicare permanenta cu publicul privind licitatiile pentru servicii ( public relations)
- Pregateste, analizeaza, propune si prezinta planurile de marketing si planurile activitatilor specifice de promovare
- elaboreaza planul de marketing al firmei si il supune aprobarii conducerii
-reprezinta firma in relatiile cu diversi colaboratori (in domeniul reclamei si publicitatii)
-lanseaza catre furnizori/ colaboratori comenzile specifice domeniului de activitate
-intocmeste si urmareste derularea contractelor specifice domeniului de activitate
-urmareste realizarea bugetului de cheltuieli specifice partii de marketing
-evalueaza si alege, impreuna cu conducerea companiei partenerii din domeniul marketing-ului
-propune strategiile de reclama si publicitate pentru produsele comercializate si serviciile prestate
-organizeaza si verifica modul de derulare a activitatii promotionale pentru produsele comercializate si serviciile prestate
-organizeaza expozitii, lansari de produse noi, conferinte de presa de a caror buna desfasurare raspunde

CERINTE

- Studii superioare in domeniul economic
- Cunostinte de specialitate in marketing, comportamentul consumatorului, relatia cu clientii, comunicare si negociere
- Experienta minim 1 an in domeniu prezinta avantaj ( de asemenea o experienta de minim 1 an in vanzari constituie un avantaj)
- Cunostiinte operare PC ( ex. programe grafice )
- Caracteristici de personalitate: incisivitate, spirit de initiativa, abilitati comerciale, capacitate de analiza si sinteza, flexibilitate cognitiva si relationala, seriozitate, responsabiliatate, organizare, comunicativitate, creativitate
- Orientare dinamica catre o permanenta instruire si dezvoltare personala

BENEFICII OFERITE

200 - 300 EURO / luna

EDIL este o companie specializata in tranzactii imobiliare,cu experienta de 15 ani in domeniu, fiind una dintre primele agentii imobiliare din Romania cu puncte de lucru in Cluj -Napoca si Bucuresti.Misiunea companiei EDIL este abordarea in mod profesionist a cerintelor clientilor, intarind o relatie pe termen lung cu acestia bazata pe incredere, respect si integritate.Pachetul de servicii imobiliare oferite de EDIL este rezultatul abordarii minutioase a complexitatii fiecarui aspect al cererii unui client .Oferim servicii imobiliare integrate constand in analize de piata,evaluarea proprietatii, vanzari/ inchirieri rezidentiale-apartamente-proiecte rezidential lux-case-terenuri-spatii comerciale-constructii noi, documentatie pentru credite,cele mai atractive plasamente imobiliare,consultanta imobiliara si juridica, servicii conexe domeniului imobiliar oferite de partenerii nostri.Activam prin puncte de lucru din Bucuresti si Cluj-Napoca pentru a oferi solutii pentru fiecare client, intr-un cuvant suntem DEDICATI REUSITEI TALE !