SPECIALIST RESURSE UMANE - Recrutare si Dezvoltare

ROSEGUR S.A

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Participa la procesele de recrutare, selectie si orientare a noilor angajati;
- Intocmeste documentele de angajare;
- Centralizeaza lunar pontajele de lucru si transmite in termenele stabilite catre departamentul de salarizare toate informatiile si documentele necesare;
- Intocmeste adeverinte si alte documente solicitate de catre angajati sau de catre diverse institutii;
- Intocmeste documentele de modificare si de incetare a contractelor de munca, conform legii;
- Participa la controalele Inspectoratului Teritorial de Munca, referitor la angajatii gestionati
- Raspunde telefonic sau in scris cererilor trimise de catre angajatii administrati si gestionati;
- Centralizeaza date si realizeaza rapoarte specifice departamentului de resurse umane;
- Alte activitati specifice departamentului de resurse umane.

CERINTE

- Studii superioare;
- Experienta in recrutare - minim 1-2 ani;
- Experienta in administrare de personal;
- Operare PC - Word, Excel, PowerPoint - nivel avansat;
- Cunostinte solide de legislatia muncii;
- Limba engleza (nivel mediu);
- Usurinta, claritate si coerenta in exprimare ;
- Atentie concentrata si distributiva;
- Capacitate de organizare si incadrare in termene;
- Spirit de echipa si atitudine proactiva;
- Permis de conducere categ. B.

Rosegur, companie multinationala, este unul dintre liderii mondiali ai industriei serviciilor de securitate