Software developers in domeniul telefoniei mobile

S.C PLENWARE IT SERVICES S.R.L

Job expirat

RESPONSABILITATI

CERINTE

- bune cunostinte de Windows OS si MFC si/sau aplicatia QT
- cunoasterea programului C ++
- bune abilitati in abordarea clientelei si abilitatea de a lucra in echipa
- cunoasterea limbii engleze atat scris cat si vorbit
- experienta nu este necesara

BENEFICII OFERITE

- Posibilitatea de a lucra intr-un domeniu deosebit de interesant
- O pozitie intr-o companie de succes
- Initiererea in lumea telefoniei mobile
- Atributii provocatoare
- Salariu competitiv si alte beneficii
- Mediu de lucru placut
- Posibilitatea de a lucra o anumita perioada in Finlanda

DESCRIEREA FIRMEI

Cine suntem?
PLENWARE este o compania cu capital finlandez, in domeniul IT Software care ofera servicii companiilor de top din sectorul industrial, cel al telecomunicatiilor si media.
Colaboram, in acest sens, cu oameni pasionati de acest domeniu.
Anul acesta avem ca si obiectiv depasirea target-ului de 30 MEURO de catre toate companiile afiliate PLENWARE. De la infiintare, toti anii in care PLENWARE a activat, au fost profitabili.
Asadar, obiectivele noastre sunt cresterea profitului, continuitate si dezvoltare controlata.
Vorbim despre doua Unitati de afacere echitabile si anume: Telecom respectiv Industrie si Servicii. Unitatea Telecom este impartita la randul ei in doua: Retele de Telecomunicatie si Sisteme de Telefonie Mobila.
Unitatea de Industrie si Servicii este compusa din Servicii Media, Piata, Servicii de Internet si Unitati de Industrie.
PLENWARE are peste 400 de angajati si numarul acestora continua sa creasca. In Finlanda, birourile noastre sunt localizate in Tampere, Helsinki, Oulu si Turku.
In Ceea ce priveste Romania, sediul nostru este in Cluj-Napoca.