Sofer profesionist

PRACTICOM

Job expirat

RESPONSABILITATI

Sofer de autoturisme si camionete

CERINTE:

-Permis categoria “ B ”
-Experienta minim 1 an;
-Domiciliul in Cluj-Napoca

Sofer autocamion / masina de mare tonaj

SC PRACTICOM SRL, societate in continua expansiune care activeaza pe piata Europeana din anul 1998 in domeniul transportului, depozitarii, logisticii angajeaza conducatori auto :

SE OFERA:

- Salariu;
- Diurnal;
- Abonament retea clinici medicale private;
- Mediu de lucru placut si profesionist;
- Loc de munca stabil;
Forme legale de angajare;

CERINTE

- Atestat profesional;
- Cartela tahograf;
- Permis categoria B+C+E
- Experienta;
- Aviz medical si psihologic valabile;

RESPONSABILITATI:

Efectuarea in conditii optime de transporturi rutiere de marfa, de la un client expeditor la un client destinatar, fara evenimente rutiere care sa avarieze autovehiculul sau sa deterioreze marfa;
Prezentarea pentru incarcarea marfii conform programului, la datele şi orele indicate;
Asistarea / Participarea la incarcarea marfii, la asezarea acesteia in autovehicul, la modul de ancorare , incarca / descarca marfa
Verificarea integritatii marfurilor transportate si informarea imediat a seful ierarhic despre neregulile constatate;
Se asigura ca marfa transportata are documente insotitoare si ca acestea sunt complete corect, verificand concordanta dintre documentele de transport, documentele marfii, tipul marfii si specificatiile din comanda de transport;
Tine legatura permanent cu dispecerii, pentru a le comunica orice problema referitoare la efectuarea transportului respectiv.

BENEFICII OFERITE

- Salariu;
- Diurnal;