SITE MANAGER

TQW - HUMAN RESOURCES

Job expirat

RESPONSABILITATI

- managementul site-ului
- monitorizarea, coordonarea, controlul proiectelor in lucru (intocmirea planului de proiect, estimarea timpilor de lucru, alocarea resurselor)
- derularea de procese de analiza, design, conceptie in vederea dezvoltarii de aplicatii software in J2EE, .NET, C++ etc pentru clientii firmei
- managementul unei echipe de minim 10 informaticieni
- comunicarea cu clientii

CERINTE

- experienta in dezvoltarea si implementare de proiecte software in tehnologii si limbaje de programare precum: J2EE, Java, C#, .NET, C, C++ etc.;
- cunostinte bune de management de proiect;
- experienta in derularea de proiecte IT comune cu firme straine;
- cunostinte foarte bune de limba germana si engleza.

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv,
- posibilitatea de a lucra in cea mai mare firma de IT din Transilvania

T.Q.W. - Human Resources este o companie romaneasca ce a luat fiinta pentru a preintampina nevoia crescuta a angajatorilor de a beneficia de personal competent
Suntem partenerul de afaceri al companiilor care doresc sa fie performante pe piata, cu o organizare moderna, eficienta si nu in ultimul rand conforma cu cerintele legislatiei din domeniul relatiilor de munca, securitatii si sanatatii in munca.
In acest scop oferim un pachet complex de servicii menite sa plaseze compania Dumneavoastra pe o pozitie competitiva pe piata de referinta, bazata pe un sistem de management modern si eficient.
Clientul nostru este un concern multinational activ pe piata romaneasca in domeniul productiei de automotive si componente electronice.