Senior Sales Representative - Software

SISTEC

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prezentarea si promovarea solutiilor software oferite de companie (solutii software de tip ERP / CRM / DMS, dezvoltare solutii software customizate)
- Prospectarea pietei IT si cunoasterea concurentei precum si a produselor/serviciilor acestora.
- Identificarea de noi oportunitati de afaceri
- Menţinerea şi dezvoltarea relatiilor cu toţi clienţii existenţi şi potenţiali
- Intocmirea si sustinerea ofertelor catre clienti
- Negocierea conditiilor contractuale si urmarirea derularii contractelor incheiate
- Intermedierea relatiei dintre client si echipele tehnice, de implementare
- Realizarea indicatorilor, urmarirea si atingerea targetului de vanzari
- Intocmirea de rapoarte referitoare la activitatea de vanzari

CERINTE

- Studii superioare finalizate;
- Cunostinte temeinice privind piata IT de specialitate;
- Experienta in vanzare directa cel putin 2 ani pe un post similar (vanzare solutii software);
- Abilitatea de a dezvolta un portofoliu de clienti, orientare catre client, atitudine pro-activa;
- Permis de conducere - categoria B;
- PC: MS Office nivel mediu

HR Consultanta este o companie de resurse umane, proiectele desfasurate de noi cuprind actiuni de recrutare si selectie de personal, evaluare a performantelor, administrare dosare personal si salarizare, training.