Sef departament Productie

Inspire HR

Job expirat

RESPONSABILITATI

•Urmareste, verifica si coordoneaza activitatea in productie, astfel incat lucrarile realizate sa se incadreze in timp si parametri tehnici.
•Coordonarea si colaborarea cu proiectantii;
•Raspunde de intretinerea masinilor unelte pe baza unui calendar prestabilit.
•Contribuie la dezvoltarea modulului pentru productie a noului ERP.
•Optimizeaza taierile si alte operatiuni, cu scopul de a diminua pierderile de material.
•Se asigura de faptul ca protectia muncii, procedurile de munca si regulamentele sunt respectate.
•Coordoneaza personalul din productie sip e cel care se ocupa de ambalare.
•Comunica in permanenta cu managementul companiei in legatura cu comenzile in lucru.
•Propune proceduri de lucru si ia masuri de eficientizare a activitatii.

CERINTE

•Studii superioare finalizate, profil tehnic (Inginer Mecanic sau Automatizari).
•Experienta de minim 2-3 ani intr-un post de coordonare in productie.
•Cunostinte bune de: Autocad si Excel.
•Persoana ordonata, obisnuita sa lucreze dupa proceduri bine stabilite de lucru.
•Seriozitatea, disciplina si responsabilitatea pentru munca depusa sunt obligatorii.
•Limba engleza – nivel conversational.

BENEFICII OFERITE

Salariu fix motivant, in acord cu responsabilitatile postului.
Prime de sarbatori.
Bonuri de masa.
Asigurare de sanatate.
Posibilitatea participarii la traininguri de specialitate.
Un mediu de lucru profesionist, in cadrul unei companii in dezvoltare.