Sef Departament Mediu

Terapia Ranbaxy

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Conduce, coordoneaza, organizeaza si controleaza activitatea Departamentului Mediu
- Coordoneaza si conduce implementarea Sistemului de Management de Mediu in societate
- Asigura desfasurarea in conditii optime a activitatilor care se desfasoara in cadrul departamentului, avand ca scop respectarea de catre societate a prevederilor din Autorizatia de Mediu, Autorizatia de Gospodarire Ape si a legislatiei de protectia mediului
- Urmareste calitatea mediului in cadrul companiei, modul in care aceasta se incadreaza in prevederile autorizatiilor obtinute de societate si propune masuri si lucrari necesare pentru incadrarea in cerintele specificate de autorizatie

CERINTE

- Studii superioare - profil tehnic sau protectia mediului
- Experienta intr-un post similar - minim 1 an
- Cunostinte solide de legislatie in domeniul protectiei mediului
- Cunostinte de limba engleza si operare PC

BENEFICII OFERITE

Compania noastra ofera excelente posibilitati de dezvoltare a carierei profesionale, programe de training de un inalt nivel si un pachet salarial atractiv.

Terapia Ranbaxy este cea mai mare companie producatoare de medicamente generice din România.