Sef Birou - Field Collection

Banca Transilvania

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Monitorizarea zilnica cu ajutorul aplicatiei de colectare debite a actiunilor derulate de catre ofiterii de colectare din sucursalele repartizate, in ceea ce priveste corectitudinea actiunilor efectuate in cazul clientilor aflati in listele de lucru ale persoanelor aflate in subordine, conform instructiunilor de colectare debite PF si IMM.
• Alocarea cazurilor din portofoliul Call Center in portofoliul agentilor de colectare debite in vederea incheierii angajamentelor de plata scrise cu debitorii din sucursalele de care raspund.
• Aprobarea angajamentelor de plata incheiate de ofiterii de colectare debite in limita competentelor de aprobare stabilite.
• Acordarea de suport ofiterilor de colectare debite, care au in portofoliul debitorii sucursalelor repartizate.
• Intocmirea si/sau participarea la intocmirea reglementarilor interne si a instructiunilor de lucru specifice activitatii de colectare.
• Luarea decizie de trecere la executare conform competentelor.
• Identificarea si raportarea evenimentelor care au generat/pot genera risc de conformitate sau risc operational.

CERINTE

• Studii superioare economice sau juridice;
• Minimum un an in domeniul colectarii de debite (de preferinta) si minim un an intr-o functie de conducere;
• Simt organizatoric, initiativa si dinamism;
• Responsabilitate crescuta;
• Meticulous, organizat;
• Eficient;
• Capacitate de analiza si sinteza;
• Spirit de echipa;
• Cunostinte bune de operare PC;
• Aptitudini de coordonare;
• Rezistent la factori de stres.

Banca Transilvania (BT) este Banca Oamenilor Intreprinzatori din Romania. Banca se claseaza pe pozitia a 3-a in topul bancilor din Romania, in functie de active. Misiunea Bancii Transilvania este aceea de a sprijini dezvoltarea mediului de afaceri, prin produse si servicii inovatoare, oferite cu profesionalism.

Istoria BT a inceput in Cluj-Napoca, in 1994, la initiativa unor oameni de afaceri din Cluj. Ideea a fost aceea de a crea o banca locala, un brand de Cluj. Spiritul antreprenorial al fondatorilor a determinat consolidarea pozitiei Bancii Transilvania, intr-o prima etapa in Cluj si, ulterior, la nivel regional si national. Banca si-a orientat la inceput activitatea spre sectorul IMM si, datorita cererii pietei, in scurt timp aceasta a inceput sa se dedice si domeniului retail. In anul 1997, Banca Transilvania a devenit prima institutie bancara din Romania, care a fost cotata la Bursa de Valori Bucuresti.

Strategia bancii este sustinuta de actionari puternici, precum: Banca Europeana pentru Reconstructie si Dezvoltare, care detine 15% din capitalul social si IFC - Divizia de investitii a Bancii Mondiale.