Sales Representative - Zona Sud-Vest

KONTIROM S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Elaborarea de noi concepte si strategii de vanzari in functie de specificul zonei de responsabilitate;
- Realizarea obiectivelor stabilite; promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele companiei;
- Culegerea informatiilor despre clienti / potentiali clienti, urmarire concurenta si noutati in domeniu, urmarirea produselor post-vanzare;
- Urmareste comenzile lansate de catre clienti pe baza contractelor negociate asigurand astfel suport atat pentru clienti cat si pentru firma;
- Intocmirea si prezentarea unui raport periodic al evolutiei portofoliului de clienti.

CERINTE

- Experienta intr-o pozitie similara minim 2 ani;
- Studii superioare;
- Excelente abilitati de comunicare, negociere si planificare;
- Atitudine pozitiva, focalizata catre atingerea obiectivelor, entuziasm;
- Disponibilitatea la un program de lucru flexibil si deplasare pe teren;
- Capacitate de lucru in echipa, seriozitate si responsabilitate;
- Loial companiei si regulilor companiei;
- Referinte impecabile de la locurile de munca anterioare;
- Cunostinte bune de operare PC: Word, Excel, Power Point, Internet;
- Permis conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

- Instruire profesionala;
- Pachet salarial motivant ( salariu fix+ bonusuri corelate cu realizarile);
- Autoturism de serviciu, laptop, telefon mobil;
- Cariera intr-o companie multinationala in plina dezvoltare.

Compania Kontirom, fondata in 1998, membra a grupului ArcelorMittal, este parte a diviziei Arcelor Construction - cel mai mare creator de solutii din otel pentru constructii din Europa. De-a lungul celor peste 9 ani de activitate, Compania Kontirom S.A. s-a impus pe piata romaneasca ca furnizor constant de produse metalice pentru cladiri, inclusiv hale industriale.