Sales Representative (Cluj)

DTH Television Grup SA- Boom TV

Job expirat

RESPONSABILITATI

- promoveaza si vinde serviciile Boom prin cresterea vanzarilor, atat catre clienti persoane fizice cat si companii mici si mijlocii
- viziteaza clientii direct la sediul acestora
- identifica nevoile clientilor si ii consiliaza pentru ca acestia sa ia decizia cea mai potrivita
- incheie contracte pentru serviciile postplatite
- strange informatii despre serviciul DTH cat si despre competitie
- se ocupa de administrarea corecta atat a stocurilor cat si a bugetului, in conformitate cu politica companiei
- este responsabil pentru traseul stocurilor de la companie la client
- intocmeste si preda la timp rapoartele si situatiile cerute de superiorul direct
- este responsabil de promovarea imaginii companiei in relatiile cu clientii
- inregistreaza in baza de date informatiile despre clientii contactati si trimite rapoarte zilnice RSM conform cerintelor companiei

CERINTE

- Studii superioare;
- Experienta in vanzarea de servicii reprezinta un avantaj;
- Permis de conducere B;
- Computer: Word/ Excel.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial si comision motivant, telefon, training-uri de specialitate, posibilitati reale de avansare.

DTH Television Grup, proprietarul marcii BOOM TV, activeaza in tehnologia digitala de distributie multi-channel tv, la nivel national, prin satelit, direct in casa ta.