Sales Representative

Dima Consulting Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

- mentinerea relatiilor comerciale cu actualii clienti,
- identificarea de noi clienti;
- dezvoltarea pietei pe segmentul si zona alocata;
- negocierea contractelor comerciale, in acord cu strategia de vanzare - pregatirea propunerilor de contract;
- intocmirea de diverse rapoarte catre centru;
- respectarea conditiilor de calitate in relatia cu clientii;
- gestionarea plangerilor de la clienti impreuna cu celelalte persoane avizte din cadrul companiei;
- analizeaza piata si realizarile si propune sugestii de imbuntatire a strategiei de vanzare
- evaluarea concurentei s.a.

CERINTE

- min 6 luni ani experienta in domeniul vanzarilor;
- studii superioare - constituie avantaj;
- cautam o persoana sociabila, proactiva, cu initiativa;
- permis categ B;
- operare PC - pachetul Office, navigare Internet.
Domiciliul stabil in Cluj-Napoca sau imprejurimi.

BENEFICII OFERITE

- pachet motivational negociabil
- masina si telefon de serviciu
- lucru intr-un mediu extrem de profesionist
- posibilitate de dezvoltare prin participare la diverse traininguri

Dima Consulting Group este o firma specializata in activitati de:
-selectie si recrutare personal
-evaluare si interventie organizationala
-traininguri
-cursuri de calificare si specializare
-elaborare si implementare sisteme de management al performantelor
-evaluarea angajatilor
Aparuta pe piaţa în 1996, Dima Consulting Group a crescut de la an la an, astfel incat, in prezent este lider regional in domeniul Consultantei în Resurse Umane.
Printre colaboratorii DCG enumeram: Delcar, Micomis, Krontour, Nova Pan, Kronmat, Metabras, Dietal Roumanie, Antrax Distribution Group, Maximo, Oneves, Wella Romania, Swisspor Ploiesti, Romdil Baia Mare, Subrina Professional Iasi.
Clientul nostru este o companie nationala.